Högvretens Ridcenter AB

KM resultat

Klubbmästerskap i dressyr 2019

Under två omgångar, den 8 och 15 december, avgjordes vem som skulle bli Klubbmästare i dressyr för Högvretens ryttare lektionsåret 2019. KM för lektionshästar reds i LA:1 och domare för båda omgångarna var Lisa Sarin samt Kjell och Monica Forsberg.

Första omgången vann Katarina Stille/Horus, tvåa kom Mia Bigelius/Korvete och trea Anneli Falck/Charlie.
Andra omgången vann Mia Bigelius/Carat, tvåa kom Malin Braun/Bochette och trea kom Sofie af Ugglas/Kontador.

TOTALT vann Mia Bigelius genom två stabila ritter på Korvete och Carat.

Här hittar du totalresultatet - PDF

Här hittar du hela resultatlistan totalt och per omgång - EXCEL

KM2019MiaBigelius.jpg

Klubbmästerskap i dressyr 2018

Sofie af Ugglas - Bram/Horus (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan

Sofie af Ugglas

Klubbmästerskap i dressyr 2017

Katarina Stille - Horus/Bram (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan.

Km2017_Katarina_Stille.jpg

Klubbmästerskap i dressyr 2016

Maria Wäppling - Be Good/Njord (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan.

2016-km-maria-w.JPG

Klubbmästerskap i dressyr 2015

Mia Bigelius - Carat/Korvete (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan.

KM-2016-vinnare.JPG

Klubbmästerskap i dressyr 2014

Elisabeth Andersson - Bram/Komet (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan, med bedömning per domare och omgång - samt totalresultatet!

km-2014-Elisabeth-Andersson.JPG

Klubbmästerskap i dressyr 2013

Therese Drake af Hagelsrum - Njord/Chanell (LA:1)

Här hittar du hela resultatet, med bedömning per domare och omgång - samt totalresultatet!

KM2013-Therese-Drake.JPG

Klubbmästerskap i dressyr 2012

Maria Wäppling - Rainman/Njord (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan, med bedömning per domare och omgång - samt totalresultatet!

mariaw-km2012.jpg

Klubbmästare i dressyr 2011

Maria Wäppling - Kilimanjaro/Komet (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan KM 2011.

Maria Wäppling KM 2011

Klubbmästare i dressyr 2010

Mia Bigelius - Everest/Anilin (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan KM 2010.

Mia Bigelius KM 2010

Klubbmästare i dressyr 2009

Maria Wäppling - Kilimanjaro/Anilin (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan KM 2009.

Maria Wäppling KM 2009

Klubbmästare i dressyr 2008

Pia Litz - Rainman/K2 (LA:1)

Här hittar du hela resultatlistan KM 2008.

Pia Litz KM 2008

_______________________________________________________

Klubbmästare i dressyr 2007
Maria Wäppling

Här hittar du hela resultatlistan KM 2007.
_______________________________________________________

Klubbmästare i dressyr 2006
Pernilla Nilsson

2006 års hela resultatlista saknas
_______________________________________________________

Klubbmästare i dressyr 2005
Pernilla Nilsson

Här hittar du hela resultatlistan för KM i dressyr 2005
_______________________________________________________

Högvretens Dressyr Cup 2005
Reds i två olika divisioner under fyra söndagar i februari.

Division 1 (LB:1/LA:1)
1:a Charlotte Bornudd Anilin/K2
Hela resultatlistan division 1

Division 2 (LC:1/LB:1)
1:a Marie Nielsen Brandy/Chanell
Hela resultatlistan division 2
_______________________________________________________

Klubbmästare i dressyr 2004
Charlotte Bornudd

Hela resultatlistan för KM i dressyr 2004